Potrawy i zwyczaje wielkanocne -Publicat


(…) Wielkanoc

Dla chrześcijan jest to najważniejsze święto w roku.

Przekazuje ludziom przesłanie o zwycięstwie Chrystusa

Nad śmiercią oraz nadziei na zmartwychwstanie, którą

Nasi w sercu każdy wierzący. Tę symbolikę podkreślają

zwyczaje kościelne i ludowe  (…)Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa pozycja dla miłośników kuchni „Potrawy zwyczajne wielkanocne" w twardej oprawie  Wydawnictwa  Publicat  Publicat.pl

 Na początku został  zamieszczony spis treści, na końcu alfabetyczny spis dań, co stanowi duże ułatwienie dla czytelnika.

W książce znajdziemy opis religijnych i ludowych obyczajów, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, wyjaśnienie znaczenia symboli. Autorzy książki  przygotowali wiele inspiracji świątecznych stołów, wiele pomysłów na przygotowanie ciekawych ozdób wielkanocnych, które można przygotować w większym gronie.

Ciekawe inspiracje dekoracji wielkanocnych podkreślą charakter wyjątkowości Świąt Wielkanocnych.

W ostatnim rozdziale znajdziemy zbiór przepisów świątecznych ze zdjęciami.
Każdy przepis oprócz skalników, sposobu wykonania zawiera dodatkowe informacje takie jak. Ilość porcji, czas przygotowania, stopień trudności , kaloryczność, koszt. W książce znajdziemy nie pisany podział na przystawki, zupy, dania główne, przekąski, ciasta .Książka zawiera dużo przepisów na dania z jajkami,szynki pieczone mazurki, serniki,baby które można przygotować na wiele sposobów. Ja swoje dania  już wybrałam ,które pojawią się na świątecznym stole w moim domu.
  Polecam tę książkę do domowej biblioteczki,znalazłam w niej wiele inspiracji  kulinarnych które powtórzę przy najbliższej okazji. Potrawy i zwyczaje wielkanocne będą wspaniałym  prezentem  świątecznym dla naszych bliskich i przyjaciół, ja już zamówiłam kilka egzemplarzy na "zajączka". A Ty drogi czytelniku już zaplanowałeś  upominki "na zajączka"

Prześlij komentarz