Sztuka dekoracji cukierniczej - Międzynarodowa Szkoła Squires Kitchen.


                                             Drogi czytelniku 
                                             Przed Tobą niektóre z ekscytujących sekretów wspaniałego 
                                             świata dekoracji cukrowych w dziedzinie cukiernictwa
                                             wszelkiego rodzaj ciast
                                                                                       Alex Bransgrone

Na rynku polskim nakładem wydawnictwa Promise ukazała się polska edycja  "Sztuka dekoracji cukierniczej  - Międzynarodowa Szkoła Squires Kitchen".

Kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z cukiernictwem może zacząć od przeczytania .Sztuka dekoracji cukierniczej to pozycja obowiązkowa w bibliotece każdego cukiernika
W książce znajdziemy  tajniki sztuki cukierniczej światowej sławy 20 mistrzów :Alana Dunn, Ann Skipp, Bea Harling, Carlos Lischetti, Ceri DD Griffiths, Claire Fitzsimons, Eddie Spence MBE, Geraldine Dahlke, Helen Knight, Helen Mansey, Jan Clement-May, Kathy Moore, Linda Garnham, Liz Aplin, Makiko Searle, Mark Tilling, Naomi Yamamoto, Paddi Clark, Susan Griffiths, Susanna Righetto, Tessa Whitehouse. 

Idealna dla amatorów,cukierników o różnym stopniu umiejętności.Książka ta poprowadzi nas krok po kroku  od prostych przepisów  do  dzieł klasy mistrzowskiej, prezentując różny poziom trudności. Ale na początek co najważniejsze, są przepisy podstawowe . Takie ABC. Potem jest coraz ciekawiej 
Każdy rozdział to zbiór tradycyjnych technik, nowych metod i pełnych projektów do samodzielnego odtworzenia. Wszystko bogato ilustrowane instrukcjami krok-po-kroku. W książce można znaleźć torty na każdą okazję (wesele, Boże Narodzenie, chrzciny, Dzień Mamy), a także desery na urodziny i przyjęcia.
 Sztuka dekoracji cukierniczej podzielona jest na rozdziały 

Pieczenie i cukiernictwo 

W tym rozdziale między innymi  znajdziemy przepisy na pyszne ciasta,
kremy,konfitury,babeczki,ciasteczka, makaroniki, 
przygotowanie ciasta do dekoracji i na wypieki bezglutenowe i bezmleczne! 

Czekolada 

Praca z czekoladą nie należy do łatwych. Autorzy wprowadza nas w tajniki pracy z czekoladą. Jak przygotować czekoladowe dekoracje i desery, jak zrobić rzeźby z białej czekolady.
Mistrzowie podzielą się z nami  wiedzą profesjonalną 
Postawy sztuki cukierniczej i dekoracji 

Jeden z dłuższych rozdziałów. Jak sama nazwa wskazuje poznamy przepisy  na lukier plastyczny.
Jak zrobić dekoracje różną techniką.
 Poznamy techniki malowania, podstawy modelowania zwierzątek, rzeźbienie tortów, podstawy dekorowania lukrem królewskim i inne.
 Moją uwagę zwróciło postawy przygotowania cukrowych kwiatów.Wszystkie dekoracje są przepiękne,aż trudno uwierzyć ze są jadalne. Zapewnia was są !!!!!

Dekorowanie cukiernicze dla zaawansowaniach 

W tym rozdziale dowiemy się jak przygotować:
desenie z lukru plastycznego, dekoracyjne falbanki, animowane zwierzęta,.
Jak zrobić kwiaty z wiejskiego ogrodu,

egzotyczne bukiety
 dekoracje kwiatowa w wazonie. 

Projekty mistrzów

Ten rozdział będzie dla nas cudowną inspiracją dekoracji tortów
np młodej mamy, tortów weselnych z ostem i dzwonkiem, orientalne motywy.
Ciasta i torty na zamówienie
Ostatnio rozdział wprowadzi nas  w projektowanie i produkcję tortów weselnych.  Pasja może być doskonałym  pomysłem na biznes. Znajdziemy  w nim szablony
, teorię barw
,tabelę przeliczeniową,słowniczek i indeks. 


Książka wydana jest na grubym kredowym papierze (150g) w formacie portretowym (235 x 280 mm) w twardej oprawie z obwolutą w full chlor. Jakość wydania, papier i twarda oprawa sprawi ze Sztuka  dekoracji cukierniczej będzie służyć długo i zainspiruje każdego na co dzień. Zawiera około 1400 kolorowych fotografii i 55 szablonów do tworzenia słodkości i dekoracji.  Najistotniejsze jest chyba to ze jest to pierwsza książka na rynku o cukiernictwie.
Książka jest warta polecania,ponieważ można w niej znaleźć informacje których nie znajdziecie w innych książkach. Przed nami czas prezentów, publikacja będzie idealnym prezentem pod choinkę dla nas i naszych bliskich. 
Książkę możecie zamówić w księgarni www.ksiazki.promise.pl, gdzie aktualnie jest promocja 

Brak komentarzy: