"Dobry Smak z Natury" konkurs Pieczona polędwiczka z grillowanymi warzywami w sosie własnym

Kilka dni temu wystartowała  nowa kampania promująca "Dobry smak z natury" której partnerem jest sieć delikatesów Alma
.System QAFP to budowanie wiarygodności uczestników łańcucha żywnościowego w oczach konsumenta. System Gwarantowanej Jakości Żywności - QAFP to procedury gwarantujące nie tylko bezpieczeństwo, ale te wyższą jakość żywności.

System QAFP to budowanie wiarygodności uczestników łańcucha żywnościowego w oczach konsumenta. System Gwarantowanej Jakości Żywności - QAFP to procedury gwarantujące nie tylko bezpieczeństwo, ale te wyższą jakość żywności.To system otwarty – każdy kto spełni normy określone w zeszytach branżowych może do niego przystąpić. Wyroby certyfikowane znakiem QAFP swoją wyjątkowość opierają na zapewnieniu jakości i bezpieczeństwa w całym łańcuchu produkcyjnym. System jest utrzymany w duchu holistycznego podejścia do jakości i bezpieczeństwa produktów rolno-spożywczych i normalizuje całą drogę, jaką żywność przebywa od rolnika aż do konsumenta. Normami są objęte etapy produkcji począwszy od hodowli, żywienia zwierząt i warunków ich chowu, poprzez ubój, rozbiór, przetwórstwo, transport, konfekcjonowanie i pakowanie, skończywszy na magazynowaniu i sprzedaży. Dzięki systemowi wzajemnych powiązań następujących po sobie działań, znacząco wzrasta poziom ochrony konsumenta przed ewentualnymi konsekwencjami niekorzystnych zdarzeń w łańcuchu żywnościowym.
 Produkty opatrzone znakiem QAFP są identyfikowalne na każdym etapie produkcji. Hodowcy w Systemie QAFP dbają o dobrostan zwierząt i ochronę środowiska. Wymagania systemowe są weryfikowane przez niezależną jednostkę certyfikującą. System obejmuje swoim zasięgiem wszystkie ogniwa łańcucha produkcyjnego w wybranych branżach.

 Bardzo mnie cieszy świadomość konsumentów rośnie, wiele firm stara się sprostać wymagającym konsumentom.Cechami wyróżniającymi mięsa QAFP  jest soczystość, kruchość, naturalny smak ,kolor i świeżość,   Wśród bardzo znanych kampanii społecznych gwarantujących najlepszą jakość żywności jest dobry smak z natury.
Na stronie http://dobrysmakznatury.pl/. trwa konkurs  nagrodą główną są warsztaty z Jurkiem Sobieniakiem, nagrody tygodnia torby na zakupy ii fartuchy kuchenne

Zasady konkursu 
 Kup dowolny produkt ze znakiem jakości QAFP 
2. Przygotuj w domu danie z wykorzystaniem tego produktu 
3. Zrób zdjęcie i zamieść na swoim Facebooku lub Instagramie z #DOBRYSMAKZNATURY
Walcząc o nagrodę główną należy:
Dokonać zakupy w dowolnym sklepie Alma http://www.almamarket.pl./ zarejestrować paragon, wypełnić formularz, odpowiedzieć na pytanie konkursowe. 
Powodzenia :) 

Zapraszam na pieczoną polędwiczkę podawaną z warzywami grillowanymi w sosie własnym
Składniki
 • 1 polędwiczka wieprzowa QAFP  (40dag)
 • Marynata
 • Świeży tymianek
 • Olej rzepakowy 
 • ząbek czosnku 
 • suszone pomidory 
 • bazylia
 • pieprz do smaku

 Grillowane warzywa
 • cukinia 
 • 1 mały ziemniak 
 • cebula 
 • olej rzepakowy 
Wykonanie
Polędwiczkę wieprzową oczyszczamy z błon  i tłuszczu, następnie myjemy i osuszamy. Polędwiczkę  przekładamy na folię aluminiową polewamy marynatą zawijamy. Wkładamy do naczynia do zapiekania,wstawiamy do nagrzanego piekarnika na 110 stopni na około 60 minut do czasu osiągnięcia  62 stopni w środku.
Grillowane warzywa.
Cukinię myjemy kroimy na krążki,wcześniej podgotowany ziemniak kroimy na mniejsze kawałki, cebulę w piórka.
Na rozgrzanej patelni grillowej grillujemy warzywa z każdej strony przez kilka minut, pod koniec doprawiamy do smaku pieprzem i solą 
Prześlij komentarz