Mój sposób na udane święta Bożego Narodzenia.

Mój sposób na udane święta Bożego Narodzenia.
Zanim z pierwszą gwiazdką cała rodzina zasiądzie do wieczerzy, czeka na wiele pracy. Warto zaplanować przygotowania, przecież święta są co roku, każdy z nas wie jaka czeka nas moc pracy.

Boże Narodzenie to czas życzliwości i radości,  spotkań rodzinnych przy suto zastawionym stole. Stresujemy się czy wszystko się uda, czasami brak czasu powoduje dodatkowy stres, ponieważ czas biegnie nie ubłaganie.

Planowanie zaczynany od kalendarza , zróbmy listę. Pamiętamy też o liście zakupów do sklepu. Dla niektórych osób wyda się oczywiste. Ale robienie list pomoże nam się odwoływać, na pewno nic nie umknie naszej uwadze. Możemy się skupić na tym co jeszcze mamy do zrobienia, co już zostało zrobione . Wykreślanie zrealizowanych punków jeszcze bardziej nas będzie motywowało do pracy.

Warto w tym czasie zadbać o naszą formę fizyczną, ponieważ będziemy w tym czasie wykonywać wiele prac fizycznych sprzątanie. Warto wybrać się basen, siłownie  lub spacer by zwalczyć stres. Wysiłek fizyczny uaktywnia produkcję endorfin- naturalnych substancji, które nazywamy pigułkami szczęścia..

Warto polubić zlecenia, jeśli będziemy chcieli zrobić wszystko sami, może mam zabraknąć siły i czasu. Będziemy źli na cały świat i naszych bliskich. Warto zaangażować domowników lub wynająć specjalistyczną firmę do sprzątania, cateringową.

W okresie przedświątecznym czekają nas większe wydatki warto wcześniej zaplanować, niektóre zakupy możemy zrobić wcześniej. Do portfela sięgaj  z rozwagą. Zaplanuj wydatki na opłaty, jedzenie, prezenty, choinkę. Nie daj skusić w tym czasie promocjom świątecznym. Ustal ile można wydać przecież po świętach też trzeba żyć. Pamiętaj szczęśliwie święta to dobra atmosfera nie pieniądze.
Staraj się myśleć pozytywnie .Zamiast martwić się tym, co musisz  zrobić, spróbuj zobaczyć to w innym świetle. Nie stresuj się masą pracy. Spójrz na to zadaniowo to jest wyzwanie, które sobie z nim poradzisz.

Bądź realistką .Psychologowie uważają ze Boże Narodzenie może powodować frustrację. Powstaje w wyniku naszego wyobrażenia o świętach z rzeczywistością.. Jeśli coś się nie zgadza odczuwamy dyskomfort . Bądź realistką tylko w filmach i książkach wszystko jest idealne.

Bądź spokojna ! Gdy wszystko się wali na głowę zachowaj spokój, głęboki oddech, to co da się naprawić  napraw, to co nie zostaw i przejdź do następnych zadań.
Potrawy które można zamrozić przygotuj je wcześniej przed świętami. Prezenty możemy również kupić wcześniej i zapakować.
Oto przykładowy harmonogram, co możesz przygotować wcześniej, aby oszczędzić nerwów i wigilijnej krzątaniny:

4 dni przed Wigilią: kapusta wigilijna
2–3 dni przed Wigilią: śledzie, makowiec, keks, paszteciki, do barszczu
2 dni przed Wigilią: pierogi, uszka, barszcz czerwony bez zakwasu, zupa grzybowa;
1 dzień przed Wigilią: kompot z suszu, sałatka jarzynowa, ryba w galarecie, kutia.
Zadbaj o swój wygląd na święta, nic nie poprawia humoru kobiecie, jak promienista i zadbana cera, uśmiech i radość. Umów się na 23 grudnia z kosmetyczką na relaksujący zabieg, masaż, zrób manicure. Zaplanuj wcześniej  swoją stylizację.
 


Prześlij komentarz