Pyszne sushi i z wieprzowiną


Sushi jest jedną z  ulubionych potraw w naszym domu. Często je przygotowujemy razem, jest bardzo zdrowe. Tradycyjne sushi jest z rybą bądź owocami morza. Dla odmiany zrobiłam sushi z wieprzowiną i domową wędzoną wędliną, którą sama przygotowuję dla naszej rodziny.

Składniki
 • 250g ryż do sushi 
 • 250 ml wody
 •  2-3 łyżki octu ryżowego
 • dym wędzarniczy
 • Wędzona  polędwiczka wieprzowa własnej produkcji
 • Wędzony schab wieprzowy własnej produkcji
 • Szynka wieprzowa  
 • Kabanosy własnej produkcji 
 • Arkusze nori
 • biały sezam
 • Świeży ogórek
 • Rukola
 • Papryka czerwona
 • Awocado
 • Serek kremowy
 • Proszek wasabi
 • Sos sojowy
 • imbir marynowany.
  m

Wykonanie
Przygotowanie mięsa 
Szynkę pokroić na średniej wielkości paseczki skropić dymem wędzarniczym. Osmażyć na rozgrzanej patelni dodać przyprawy do smaku sól, pieprz, czosnek, tymianek, pokrojoną szalotkę. Mięso dusić do miękkości.
Do proszku wasabi dodajemy wodę tak by powstała gęsta pasta, którą pozostawiamy na około jedną godzinę. Paprykę, ogórka kroimy w paseczki. Obieramy awokado , kroimy  w cienkie plastry i paseczki. Polędwiczkę kroimy w paseczki, schab w cienkie plastry 
Gotowanie ryżu Ryż dokładnie płuczemy, następnie ostawiamy na sitku na 1 godzinę by odciekł. Następnie przekładamy go do garnka do gotowania ryżu, zalewamy wodą ( woda nie powinna sięgać wyżej jak do 1/3 wysokości naczynia). Przykrywamy i doprowadzamy do wrzenia na średnim palniku (trwa to około 5 minut), następnie zmniejszamy palnik do min i gotujemy ryż około 10-15 minut. Mieszamy drewnianą łyżką. Kiedy woda zostanie wchłonięta wyłączamy palnik i zostawiamy garnek z ryżem na około 20 minut by doszedł ( nie wolno podnosić pokrywki). Do gotowego ryżu dodajemy ocet ryżowy dokładnie mieszamy i przekładamy do termosu obiadowego. Dlaczego ? Ryż nie może zbyt szybko stygnąć.
Maki z kabanosami
 Na matę bambusową kładziemy arkusz nori błyszczącą strona na dół. Na nori rękoma ułożyłam ryż na całym arkuszu pozostawiając brzeg około 2cm nieobłożony. Nałożyłam kabanosy Uniosłam brzeg maty do góry, następnie delikatnie dociskając zwinie łam w rulon. Połączyłam brzegi nori uformowałam rulon. Rolkę maków pokroiłam ma kawałki
Maki z polędwiczką  wędzoną, kabanosami, papryką, ogórkiem rukolą  i serkiem kremowym
 Na matę bambusową kładziemy arkusz nori błyszczącą strona na dół. Na nori rękoma ułożyłam ryż na całym arkuszu pozostawiając brzeg około 2cm nieobłożony. Nałożyłam nadzienie (paski polędwiczki kawałki kabanosów, rukolę, paprykę, posmarowałam serkiem kremowym. Uniosłam brzeg maty do góry, następnie delikatnie dociskając zwinie łam w rulon. Połączyłam brzegi nori uformowałam rulon.Rolkę maków pokroiłam ma kawałki
Maki z polędwiczką  wędzoną, szynką wieprzową duszoną w sosie własnym  papryką,ogórkiem rukolą i serkiem kremowym
 Na matę bambusową kładziemy arkusz nori błyszczącą strona na dół. Na nori rękoma ułożyłam ryż na całym arkuszu pozostawiając brzeg około 2cm nieobłożony. Nałożyłam nadzienie (paski polędwiczki kawałki szynki, rukolę, paprykę, posmarowałam serkiem kremowym. Uniosłam brzeg maty do góry, następnie delikatnie dociskając zwinęłam w rulon. Połączyłam brzegi nori uformowałam rulon. Rolkę maków pokroiłam ma kawałki
i

Uramaki  z polędwiczką ,schabem  awokado,ogórkiem, i rukola
Przygotowując urokami zaczynamy od obłożenia maty folią spożywczą. Na niej układamy arkusz nori błyszczącą stroną na spód. Ryż nakładamy na nori przykrywając cała powierzchnie nori, Delikatnie odwróciłam na druga stronę, tak by ryż posyłam sememem  znalazł się na spodzie. Na nori nałożyłam polędwiczkę, ogórek, awokado, paprykę  i rukola. Uniosłam brzeg delikatnie zwinęłam w rulon docisnęłam.
Uromaki z z polędwiczką ,schabem awokado, ogórkiem rukolą  awokado na wierzchu
Przygotowując urokami zaczynamy od obłożenia maty folią spożywczą. Na niej układamy arkusz nori błyszczącą stroną na spód. Ryż nakładamy na nori przykrywając cała powierzchnie nori, ryż posypałam sezamem. Delikatnie odwróciłam na druga stronę, tak by ryż znalazł się na spodzie. Na nori nałożyłam polędwiczkę, ogórek, awokado, paprykę  i rukola. Uniosłam brzeg delikatnie zwinęłam w rulon docisnęłam. Na wierzchu ułożyłam cienkie plastry awokado.
Uromaki z z polędwiczką ,schabem awokado, ogórkiem rukolą  schabem wędzonym  na wierzchu
Przygotowując urokami zaczynamy od obłożenia maty folią spożywczą. Na niej układamy arkusz nori błyszczącą stroną na spód. Ryż nakładamy na nori przykrywając cała powierzchnie nori, ryż posypałam sezamem. Delikatnie odwróciłam na druga stronę, tak by ryż znalazł się na spodzie. Na nori nałożyłam polędwiczkę, ogórek, awokado, paprykę  i rukola. Uniosłam brzeg delikatnie zwinęłam w rulon docisnęłam. Na wierzchu ułożyłam cienkie plastry schabu wędzonego.
Prześlij komentarz