Sposób na detoks-koktajl zielony

Każdy z nas by chciał oczyścić organizm bez zmiany diety, nawyków żywieniowych, niestety tak to nie działa. 
Urozmaicona dieta jest warunkiem zdrowia, o czym często zapominamy.  W wyniku złego odżywiania w naszym organizmie jest wiele toksyn, które są przyczyną wielu chorób. Dlatego pamiętamy o tym, robić na wiosnę detoks czyli naturalne oczyszczanie organizmu. Zimą większość z  nas odczuwa zmęczenie, nie mamy ochoty, trudniej się nam skupić, jesteśmy bardziej senni, ogarnia nas apatia, odczuwamy spadek kondycji. Przemęczenie, problemy z koncentracją, problemy z trawieniem i zasypianiem, jest ostrzeniem dla nas. W naszym organizmie są toksyny. Aby zmienić i wzmocnić nasz organizm warto przeprowadzić oczyszczenie organizmu, zadbać o naszą dietę i aktywność fizyczną. Jest wiele sposobów na oczyszczenie organizmu  jednym z nich jest detoks kaszą jaglaną, dieta warzywno owocowa, przygotowanie napoju z suszonych śliwek czy pijąc zioła. Podczas kuracji warto pamiętam by w  tym czasie nie spożywać produktów modyfikowanych genetycznie, nie pić kawy i herbaty, nie spożywać alkoholu i palić. Detoks może trwać od 1-10 dni
Warto w codziennej diecie pamiętać o produktach, które przyspieszą nasz metabolizm, będą oczyszczały nasz organizm.
-woda mineralna
-cytryna
-zielona herbat
-kasza jaglana
-kasza gryczana
-żurawina
-seler
Jabłka
-figi
-suszone śliwki
- buraki
-kapusta
-natka pietruszki
-zioła.
Podczas oczyszczania może dość do osłabienia organizmu, bólu głowy, mogą pojawić się wypryski to są normalne objawy. Pamiętajmy  by w tym czasie pić dużo wody, aby ułatwić wydanie toksyn z organizmu.
Podczas detoksu należy pić na czczo napój na bazie miodu i cytryny lub z suszonych śliwek
Wieczorem do 120 ml letniej przegotowanej wody dodajemy łyżeczkę miodu, rano dodajemy sok z jednej cytryny uzupełniamy 130 ml ciepłej wody.
Napój z suszonych śliwek
Rano i wieczorem 10 suszonych śliwek zalewamy 250ml gorącej przegotowanej wody odstawiamy na 12 godzin rano lub wieczorem zjadamy śliwki i pijemy napar ze śliwek. Pierwsze oznaki oszczania pojawią się po 3-4 dniach.

Składniki 

  • 1 grejpfrut
  • 1/2 szt zielonego ogórka
  • 1 szt kiwi 
  • 1 jabłko 
  • kawałek imbiru

Wykonanie
Obranego grejpfruta dzielimy na cząstki. Z ogórka, kiwi, jabłka, imbiru i grejpfruta wycisnąć sok.


Prześlij komentarz