Ziemniak Joanna Jakubiuk recenzja

Najbardziej do obiadu lubię ziemniaki, które odpowiednio przygotowane są zdrowe, nie tuczą.
Możemy przygotować na wiele sposobów, są nie drogie. Kiedy zobaczyłam książkę Joanny Jakubiak "Ziemniak" pomyślałam muszę ją mieć.
Książkę zamówiłam w taniej książce, jest to bardzo dobry poradnik dla początkujących i zaawansowanych.

(..)Joanna Jakubiuk, pedagog z wykształcenia, gotować zaczęła z miłości, zmieniła to w pasję i sposób na życie. Uważa, że lokalne produkty z rodzinnego Podlasia nie ustępują najlepszym smakom świata. W swojej książce chce zmierzyć się z najbardziej niedocenianym warzywem – ziemniakiem. Jeżeli ktoś może udowodnić , że nie bez powodu ziemniak zaczął swoją wielką karierę na królewskim stole i tam powinien znowu trafić – to tylko ona.
Niedoceniony, a niezastąpiony. Smaczny, zdrowy, przygotowywany na wszelkie możliwe sposoby. Ziemniak. Historia, odmiany, wyjątkowe połączenia i ponad 60 słonych i słodkich przepisów Podlasianki, która mówi o sobie: jestem aktywistką kulinarną. A o ziemniakach wie wszystko.(..)
Książka jest bardzo ładnie wydana, przepiękne zdjęcia i rewelacyjne przepisy.
Historię ziemniaka,z czym go łączyć, ciemne strony ziemniaka, np: że źle przechowywany może być trujący. Proste testy jak rozpoznać odmiany ziemniaków. Jakich dodatków do nich użyć aby dobrze smakowały. Co warto wiedzieć. Podlaskie smaki itd.
Kolejna część książki to zbiór 60  niepowtarzalnych przepisów na placki, kopytka, zupy, sałatki oraz słodkie dania z dodatkiem ziemniaków. Tak słodkie, bo ziemniaki jak się okazuje można dodać do sernika, czy pączków, a nawet przygotować z nich trufle.Książkę gorąco polecam z kilku powodów. Receptury są urozmaicone,przepiękne zdjęcia.

Brak komentarzy: