Jadłonomia po polsku Marta Dymek

 Długo szukałam dobrej książki z kuchnią roślinka, znalazłam świetny poradnik kulinarny Jadłomania po polsku Jadłonomia po polsku


...)Koniec z długimi listami trudno dostępnych składników.
Dość rezygnacji z ulubionych, tradycyjnych smaków.
"Jadłonomia po polsku" pokazuje, że kuchnia roślinna może być prosta jak barszcz i równie smaczna co ruskie pierogi.
W sześciu rozdziałach podzielonych zgodnie z porami roku znajdziecie mnóstwo roślinnych inspiracji. To nie pomyłka, pór roku mamy w Polsce sześć - jest przecież przedwiośnie oraz trochę zapomniane przedzimie. W końcu czekając na nowalijki trzeba coś jeść, na przykład barszcz z wędzonymi śliwkami, kanapki z pastą z ciecierzycy i kiszonychogórków, a na deser gryczaną granolę.
Ta książka to nie tylko przepisy, ale też praktyczne porady, które sprawiają, że gotowanie jest zrozumiałe i pyszne. W końcu wiadomo, dlaczego latem do rosołu warto wrzucić bób, jak zrobić rewolucyjny pasztet bez pieczenia i czemu w bigosie tak dobrze smakuje kilka kawałków słodkiej dyni.
A przede wszystkim: jak gotować roślinnie po polsku, czyli po naszemu - w zgodzie z naszymi smakami, chęciami, możliwościami.{...}
Książka została podzielona na rozdziały,w której znajdziemy 120 przepisów, wiele porad. Autorka dzieli się poradami dotyczącymi gotowania kaszy strączków pieczenie grzybów. 
-wstęp
-składniki 
-miary kuchenne
-podstawy
-przedwiośnie
-wiosna
-lato
-jesień
-przedzimie
-zima
-przepisy dodatkowe
-podziękowania
-przeprosiny
-lista przepisów
-indeks
Przepisy są opisane bardzo dokładnie, zawierają porady autorki co bardzo ułatwia przygotowanie dania. Wszystkie przepisy opatrzone są przepięknymi zdjęciami.
Jadłonomia po polsku jedna z lepszych książek, która jest biblią dla początkujących, którzy chcą zmienić nawyki żywieniowiec pozbawione zwierzęcych składników. 


Brak komentarzy: