Osełka elektrycznaPomyślcie przez chwilę bez jakiego akcesorium nie moglibyście się obejść w kuchni?
Piekarnik? Deska? Garnki? Bez nich też. Ale bez dobrego i ostrego noża chyba najbardziej.
Tak naprawdę, noże są tymi sprzętami, które w kuchni są najbardziej eksploatowane. No i najszybciej się zużywają, czyli tępią. A tępym nożem to można… niewiele.
Dlatego dobra osełka do noży, jest równie ważna w kuchni jak funkcja odszraniania w lodówce. Osełek możecie kupić wiele na rynku, od najprostszych, w postaci kamienia i niestety niezbyt bezpiecznych i wymagających sporej siły, po elektryczne, które ostrzą noże i nożyczki bez wysiłku z Waszej strony.
I właśnie taką osełkę przetestowaliśmy dla Was.
Przyjrzeliśmy się na początek solidności wykonania.


Obudowa osełki jest wykonana z solidnego tworzywa, które jest przyjemne w dotyku. Pod naciskiem nie wygina się, więc nie ma obawy, że pęknie Wam w rękach. Osełkę dobrze trzyma się w dłoni. Przycisk uruchamiający kamień ostrzący jest wygodnie dostępny. Osełka ma trzy prowadnice, dzięki którym można ostrzyć noże oraz nożyczki.
I właśnie dzięki nim jest bardzo funkcjonalna.
Jak działa?
Nic prostszego, nóż wystarczy lekko docisnąć w prowadnicy, wcisnąć przycisk i przeciągnąć nożem po kamieniu, klika krotne powtórzenie tej czynności wystarczy aby nasz ulubiony nóż odzyskał swoją dawną ostrość brzytwy.
A co z nożyczkami? Nic prostszego. Wkładamy ostrze nożyczek w środkową prowadnicę uruchamiamy ostrzałkę, przeciągamy nożyczkami po kamieniu i gotowe.


Nasz sprzęt testowy potrzebował czterech baterii R14 do poprawnego funkcjonowania.
Dzięki niemu sprawność odzyskały noże do filetowania mięsa, do krojenia chleba oraz nożyczki krawieckie.
Jako opcja, można go podłączyć do zasilacza sieciowego, ponieważ posiada odpowiednie wejście.
Nieduże rozmiary pozwalają znaleźć łatwo dla tej osełki miejsce w kuchni.
Niestety nie ma roży bez kolców, ponieważ osełka nie jest przez producenta wyposażona w zasilacz, a baterie nie są dołączone do zestawu. Szkoda.
Choć z drugiej strony, najczęściej okazuje się, że nóż jest tępy, gdy jesteśmy w środku roboty, więc zasilanie bateryjne sprawia, że osełka jest mobilna i możne jej użyć w dowolnym miejscu kuchni, nie tylko w pobliżu gniazdka.
Podsumowując. Za niewielkie pieniądze możecie mieć naprawdę niezłe narzędzie, które jest niezbędne w każdej kuchni. U nas już zostanie na stałe.
Prześlij komentarz