Smak tropików Biruta Markuza

Pod koniec roku moja biblioteka zawsze powiększa się o nowe egzemplarze książek. Dziś chciałabym Was zaprosić  na wycieczkę do kuchni Pacyfiku,możecie się tam wybrać sami czytając książkę"Smak tropików" Biruta Markuza.

Kilka słów o autorce Pani Biruta Markuza  jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Pracowała jak scenograf w polskim przemyśle filmowym.,mieszka w Warszawie.Zajmuje  tłumaczeniami z angielskiego i litewskiego,pasją jest malowanie i pisanie książek kulinarnych.
"Smak tropików.Kuchnie Pacyfiku"została wydana przed wydawnictwo Zysk w twardej okładce,są zdjęcia,co wyróżnia książkę od poprzedniego wydania w innym wydawnictwie.Myślę ze jest dużo lepsze wydanie od poprzedniego,mam i mogę porównać:)Czytając"Smak tropików.Kuchnia Pacyfiku" możemy się przenieść na Pacyfik,a w zasadzie poznać kuchnie tego regionu.Autorka zapoznaje nas z kuchniami. Chin, Indii, Indonezji, Singapuru, Sri Lanki, Filipin, Nowej Gwinei, Nowej Zelandii, Australii, a na koniec w ramach ciekawego uzupełnienia dodaje też rozdział Potrawy na Boże Narodzenie.
Przepisy są w języku polskim,podana też jest oryginalna nazwa, wartość kaloryczna i informacja, na ile porcji dana potrawa została zaplanowana,jest kilka zdjęć  Brawo robi wrażenie:)
Każdy rozdział poświęcony jest jednej kuchni rozpoczynającym się wstępem do danej kuchni dalej są przepisy.Nie będzie problemu z przygotowaniem danego dania, ponieważ są podane zamienniki,jest dużo cennych wskazówek co jest bardzo cenne. Pokazuje jak  z niektórych składników które, byśmy wyrzucili można wykorzystać przygotować pyszne,dania.

.„Smak tropików” otwiera nas na nowe smaki, nową kulturę do której warto wybrać się ze Smakami tropików.
Polecam gorąco:)

Przed nami czas prezentów  Smaki Tropików będą idealnym prezentem pod choinkę i  nie tylko:)Tym bardziej iż cena jest na każdą kieszeń:).


Prześlij komentarz