Wykwintne desery,Słodkie chwile wydawnictwo Jedność

W piątek odwiedził mnie kurier z przesyłką od wydawnictwa Jedność klik.
Dostałam dwie wspaniałe książki z serii "Słodycze w roli głównej" Dotychczas ukazały się "Słodkie chwile" "Wykwintne desery""Czekoladowe słodkości" "Małe pyszności"Książki wydane są na bardzo dobrym  jakościowo papierze,w przepisach podany jest czas przygotowania,poziom trudności,są piękne zdjęcia,które pobudzają naszą wyobraźnie zachęcają do przygotowania różnych słodkości.

W "Słodkich chwilach" znajdziecie  przepisy na naleśniki,ciasteczka i drożdżówki.W książce jest wiele cennych rad,wskazówek,technik kulinarnych.


Dowiemy się jakie mamy rodzaje ciast i przepisy na nie.W rozdziale poświęconym narzędziom, cenne rady odnośnie doboru sprzętu czy używania,przechowywania słodkości.Ostatni rozdział poświęcony jest nadzieniu i dekoracji.
Przepisy zostały bardzo dobrze dobrane pod wieloma względami.Zdjęcia powalają
"Wykwintne desery" tutaj jak sama nazwa wskazuje znajdziecie przepisy na kremy,budynie musy.Podane są podstawowe techniki przygotowania deserów np przygotowanie kremu maślanego,zabajone,sekret dobrze ubitej śmietany.Jeden rozdział poświęcony jest puszystości, z niego dowiemy się czy jest krem i mus.Dział poświęcony składnikom jest ciekawy, gdzie podane są informacje na temat nabiału i innych składników.
Przepisy brak słów tego nie da się opisać.Przepisy na desery są fantastyczne,dodatkowo są zdjęcia które zachęcają do przygotowania słodkości.
Możemy korzystać z przepisów podanych,ale mogą być dla nas inspiracją na przygotowanie własnych deserów.

Książki są bardzo ładne wydane,idealnie pasują na słodki upominek dla naszych bliskich osób.Tym bardziej iż cena jest bardzo przystępna.Polecam ponieważ warto je mieć w swojej bibliotece.Prześlij komentarz