Kuchenne rewolucje-Magda Gessler

W kwietniu na rynku polskim ukazała się książka "Kuchenne rewolucje Nowe przepisy Magdy Gessler nakładem wydawnictwa Znak,com.znak.plMagda Gessler, restauratorka odwiedza upadające restauracje i w ciągu kilku dni znajduje złotą receptę, by je uratować od zamknięcia.

W książce znajdziemy 60 przepisów pochodzących z czterech ostatnich sezonów programu Kuchenne rewolucje.Książka bardzo przydatna dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzić restauracji po kuchennych rewolucjach,a chętnie chcą spróbować potrawy według przepisów Magdy Gessler.
Książka podzielona jest na kilka rozdziałów
 1. Przystawki w tym rozdziale Magda Gessler dzieli się między innymi przepisami na; kruche babeczki z mięsem z kaczki, spalzle z boczkiem i serem, studzienina z kurczaka.

 2. Zupy w tym rozdziale poznamy przepisy na zupę rybaka, fałszywa zupa z żółwia, solianka po góralsku.
  3. Sałatki jeden z mniejszych rozdziałów, znajdziemy tylko przepisy na cztery sałatki.
 4.Dania wegetariańskie w tym jak poprzednim również znajdziemy nie wiele przepisów. Jest słynny przepis na risotto z prawdziwkami.
 5 Ryby najbardziej ulubiony rudział i przepisy na pyszne ryby.
 6 Mięsa w tym rozdziale Magda Gessler dzieli się przepisami na świeżone, sekret podwójnego schabowego. Jesteście ciekawi ??
 7 Desery w tym rozdziale znajdziemy przepisy na lody,copa melba, kisiel i galaretkę.
Każdy przepis opatrzony jest przepięknym zdjęciem potrawy, które może być naszą inspiracja do podania dania.


Na końcu książki  Magda Gessler udziela nam wiele cennych rad, które warto wykorzystać podczas gotowania. 
Spodziewałam się dużo więcej przepisów w porównaniu do ilości odcinków,cieszę się ze zostały wybrane perełki z każdego sezonu np słynny schab Schabowskiej.Dzięki przepisom przygotuję dania, które wzbudziły mój zachwyt podczas oglądania Kuchennych rewolucji.
Magda Gessler ma swoich sympatyków i zwolenników, ale niewątpliwie książka jest  godna uwagi. Jest dużo bardzo fajnych przepisów. Warto wzbogacić domową bibliotekę o tę pozycję, a może być też fajnym prezentem dla naszych bliskich i znajomych.
Aktualnie trwa promocja na książki kulinarne w wydawnictwie Znak pl znak.pl
Prześlij komentarz