Domowy makaron orkiszowy

Kupić dobry makaron z semoliny, orkiszu jest trudno, możemy go zastąpić domowym makaron orkiszowym z mąki orkiszowej pełnoziarnistej, który przygotujemy w zaciszu kuchennym.

Na etykietach często w składnikach widzimy mąka makaronowa, tak naprawę nie wiem co się producent miał na myśli.
Zrobienie domowego makronu to nic trudnego, robiłam pierwszy raz i udał się 100%. Domowy smakuje dużo lepiej, jet delikatny, miękki, elastyczny. Polecany dla osób zdrowo się odżywiających, będących na diecie i zwracających uwagę na jakość produktu.
Składniki

  • 200g mąki orkiszowej pełnoziarnistej 
  • 3 żółtka 
  • około 60ml wody 
  • szczypta soli
Wykonanie 
Na stolicę wysypujemy mąkę tworząc kopczyk ręką robimy wgłębienie, dodajemy żółtka i szczyptę soli. Wyrabiamy ciasto do połączenia się wszystkich składników, powoli dodajemy wodę. Ostawiamy ciasto w chłodne miejsce,żeby odpoczęło na około 30 minut. Ciasto dzielimy na równe porcje, formułujemy wałeczki.
W maszynce do makaronu ustawiamy wałkownicę na najszerszy rozstaw i przepuszczamy przez nią porcję ciasta, czynność powtarzamy jednocześnie zmniejszając rozstaw wałkownicy. Proces powtarzamy kilka razy. Cienie placki ciasta makaronowego układamy na stolnicy, aby trochę podeschło. Następnie w maszynce do makaronu kroimy na dowolny kształt. Na posypanej mąką stolnicy pozostawiamy makaron lekko podsuszamy
Makaron gotujemy w osolonej wodzie al dente  


Prześlij komentarz