Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento Bareła Malwina

 Już długo wyczekiwana książka jednej z moich ulubionych blogerek Malwiny "Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento"  która jest  rewelacyjnym poradnikiem  którą możecie nabyć w Taniej książce 
Książka jest przepięknie wydana, przepisy i zdjęcia zachęcają do przygotowania aż ślinka cieknie.
Autorka wyjaśnia, czym jest bento? To rodzaj posiłku wywodzący się z Japonii, zamknięty  w lunchboxie. Autorka stworzyła wiele przepisów, które są niesamowitą inspiracją .
 Malwina  przedstawia jego zalety i pomaga dobrać odpowiedni pojemnik do tworzenia posiłków na wynos. Oprócz tego daje wiele cennych wskazówek odnośnie do planowania posiłków, zakupów, przechowywania produktów i ich niemarnowania, a także podaje najlepsze sposoby na zaoszczędzenie czasu podczas przygotowywania lunchboxów.

Książka podzielona jest na główne rozdziały, które wyznaczają pory roku – do każdej pory roku jest krótki wstęp ze wskazówkami oraz przepisy z wykorzystaniem sezonowych produktów, które zwierają witaminy i składniki mineralne.

Malwina pokazuje nasz lunch, który przygotujemy w domu, nie jest nudny, jest pyszny urozmaicony i kolorowy.
Malwina daje nam cenne rady i wskazówki, jak tanio i szybko przygotować posiłki. Czytając książkę miałam wrażenie, jakbym rozmawiała z Malwiną przy filiżance herbaty.

Autorka dzieli się z nami, jak owoce i warzywa mrozić, suszyć, kisić w jakim okresie, jak je przechowywać, aby zajmowały jak najmniej miejsca.
Bardzo pomocny jest spis treści, indeks nazw, który ułatwi szukanie przepisów.
Książa przeznaczona dla wszystkich szczególnie polecam osobom dla których zdrowy odżywanie jest ważne, dla osób będących na diecie. Dla których zdrowie jest ważne i chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe.
 (...)


Smaczne pomysły na pyszne lunchboxy, idealne dla osób, dbających o swoje zdrowie.
"Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento" to książka, którą musisz mieć!
Czasem trudno wymyślić oryginalny lunch, który cieszy wzrok i podniebienie. Wystarczy odnaleźć odpowiednie składniki, aby wyczarować zdrowe i pyszne danie. Stosując się do zasad japońskiego bento, każdy może wyczarować pięknie wyglądające, apetyczne danie.
W czasach, gdy lunchboxy stają się coraz bardziej popularne, warto mieć pod ręką inspiracje, w sam raz na przepyszne przekąski. Dla osób, które mają problemy z samodzielnym wymyślaniem smacznych lunchboxów doskonałą pomocą może okazać się książka "Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento".
W tej pozycji nie brakuje przepisów na zdrowe dania, do których stworzenia przydają się składniki sezonowe. Czytelnicy odnajdą tu również wiele wspaniałych porad. Dowiedz się, jak najlepiej planować całoroczną dietę oraz odkryj sposoby na to, jak nie marnować jedzenia. W książce znajdują się także pomysły na tanie i szybkie do przygotowania lunchboxy.
Malwina Bareła, autorka książki "Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento", prowadzi również bloga "Filozofia smaku". Liczy się dla niej nie tylko smak potraw, ale ich wygląd. W życiu kieruje się japońską filozofią bento. (...)
Brak komentarzy: